(Biyometri) ve Biyometrik Resim ne anlama gelir ve nasıl olmalı

(Biyometri) ve Biyometrik Resim ne anlama gelir ve nasıl olmalı
Bir çok Avrupa da Shengen Ülkesi,Bulgaristan ve Türkiye dahil olmak üzeri Biometrik pasaport ve kimlik kartı na geçiş yapılmıştır, ikinci nesil güvenlik aşamasına geçmesinin ,nedeni iyi se elektronik olarak resim ve parmak izi bilgisayar ortamında korunmak üzere geliştirilmiştir ve sahtekarlığının önüne de büyük ölçüde geçilmiştir.
Biyometrik fiziksel, ölçülebilir, benzersiz kimlik doğrulama için kullanılabilecek özellikler (tanımlama) ya da adı geçen kimlik (doğrulama) kontrol edin. biyometrik veriler çeşitli resim (yüz hatları), parmak izi, göz iris, ses, el geometrisi, damar deseni, imza ve diğerleri. Bulgaristan ikinci nesil Bir elektronik bilgi taşıyıcısı (çip) için olan Pasaport çipinin taşıyıcısının tanımlanması ve doğrulanması amacı biyometrik fotoğraf, imza ve parmak izi kaydedilecektir Sahtekârlık tehdidi artış önüne geçilmesi yeni kimliğini kötüye kullanılmaması amacıdır.Pasaport güvenlik geliştirme özellikleri. biyometrik kullanımı pasaport yardımcı hamiline kişiyi bağlayan bilgiler ihlal edenlere karşı karşı koyma. Uygulamada, biyometrik doğrulama bu da sınır kontrolü olarak ve denetim için kullanılabilir ve ya Pasaportun yeniden düzenleme uygulaması. Biyometrik bilgilerin kullanılması ile bir kişiyi bağlamak için Pasaport ikili bir rolü vardır:
1) Kişinin kimliğini teyit etmiştir;
2) Bu sahte veya manipüle belgeleri tespit etmek için yardımcı olur.
Biyometrik pasaportlar (bazen e-pasaport veya pasaport denilen elektronik bilgi taşıyıcısı) ek güvenlik ile yeni bir tasarıma sahiptir arka kapakta gömülü olan çip içeren bileşenler. Kapağın vizyonunda eklenen karakteri dışında Avrupa Birliği etiketleyin logo içerir ve başka diş görülüşünde değişiklik yoktur. Birçok yeni güvenlik özellikleri (özellikler), dahil sayfalar olduğu karmaşık bir eşsiz tasarımı ile. sayfalar sanatsal şekillenir farklı, tarihimizin sembolik öğeleri kullanarak -Madara atı, Paisiy Hilendarski, Trakya altın parçaları hazine ve diğerleri. Yeni kimlik kartları plastik bir tip yapılacaktır – polikarbonat. Bu, daha yüksek dayanım sağlar malzeme olup dayanıklılık ve yeni güvenlik özellikleri kurulumu. Tanıtılan özel koruma – belge sahibinin delikli fotoğraf içermektedir dolayısıyla sahtekarlık neredeyse imkansız yapıyor. vizyon olalrak mevcut kimlik kartları farklıdır değildir. Düzenlemeler öğeleridir Avrupa Birliği sembolleri eklenmiştir. Verilerde herhangi bir değişiklik yoktur. Çocukların parmak izlerini 12 yaş doldurduktan sonra parmak izi ve biyometrik verileri alınacaktır.

biom (Biyometri) ve Biyometrik Resim ne anlama gelir ve nasıl olmalı

biyometrik fotograf be01 600x235 (Biyometri) ve Biyometrik Resim ne anlama gelir ve nasıl olmalı