Bulgaristan Konsolosluğu 2016 yılı için güvenlik düzenlemeleri

Sevgili takipçilerimiz, bu sayfada Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından bildirilmiş bir mesajı yayınlamak istedik. 2016 yılında yapılan yeni düzenlemede güvenlik düzenlemeleri açıklanmıştır. Bulgaristan Büyükelçiliği, Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Vize Başvuru Merkezlerini ziyaret eden Bulgaristan vizesi , Bulgaristan konsolosluğu randevu, Bulgaristan vatandaşlık işlemleri, Bulgaristan pasaport işlemleri için başvuru sahipleri aşağıdaki güvenlik önlemlerine uymak zorundadırlar.

Güvenlik önlemlerinden dolayı aşağıdaki eşyalar ile birlikte Bulgaristan Büyükelçiliği, Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezlerine girilmesi yasaktır.

  • Kamera, ses kasetleri, video kasetleri, kompakt diskler, mp3 çalarlar, disketler, dizüstü bilgisayar ve pil ile çalışan tüm elektronik cihazlar
  • Seyahat çantası, sırt çantası, evraklar çantası, valiz, deri çantalar, tekstil çantaları, fermuarlı klasörler gibi tüm çanta türleri
  • Mühürlü zarflar yada paketler
  • Kibrit kutusu, çakmak, benzin gibi herhangi bir yanıcı madde
  • Makas, kalemtıraş yada törpü gibi herhangi keskin aletler
  • Silah yada silah benzeri nesneler ya da patlayıcı özellikli elemanlar

Yukarıdaki liste elemanları ile kesinlikle girilmesi yasaktır. Bu konu hakkında bilgilendirme sahibi olursanız faydanıza olacaktır. Ayrıca yukarıdaki elemanlar ile sınırlı değildir. Bulgaristan Büyükelçiliği, Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezlerindeki güvenlik görevlisinin kararına göre diğer nesneler ile de girişiniz engellenebilir.

Güvenlik nedenlerinden dolayı, vize başvurularına eşlik eden kişilerin, birlikte getirdikleri akrabalar yada iş arkadaşları gibi kişilerin giriş yapması kesinlikle yasaktır. Ancak, engelli olan kişilerin yanlarında eşlik etmek üzere yorumlayıcılara izin verilmiştir.

!!!!!DİKKAT!!!!!!

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Vizesi Başvuru Merkezlerinde yukarıda listelediğimiz yasaklı maddeleri veya eşyaları muhafaza edecek bir emanet bölümü bulunmuyor. Başvuru yapacak kişiler, bu yerlere gitmeden önce mutlaka bu özellikli maddeler yada eşyaları bir yere bırakmaları gerekmektedir.

 

Bulgaristan vizesi mi alacaksınız ?

Bulgaristan vizesi almak artık eskisi kadar zor değil. Bulgaristan konsolosluğu randevu hattından alacağınız randevu ile sıra beklemeden evraksız Bulgaristan vizesi işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıntılı bilgileri 0212 516 7067 numaralı destek hattına sorabilirsiniz.