Bulgaristan Konsolosluğu Randevu

Günümüzde devletler arasında yapılan anlaşmalardan dolayı bazı ülkelerde seyahat için vize almak gerekmiyor. Bazı ülkeler için de mecburi olarak vize almak gerekiyor. Bu yüzden gideceğiniz ülkenin vize isteyip istemediğini mutlaka bilmeniz gerekir. Bulgaristan’a gitmek için mutlaka Bulgaristan konsolosluğu randevu alarak daha sonra Bulgaristan vizesi çıkartmanız gerekmektedir.

Bulgaristan vize istiyor mu?

Evet. Bulgaristan ülkesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan vizesinden muaf değildir. Bulgaristan’a yapılacak seyahatte mutlaka Bulgaristan vizesi çıkartılması gerekmektedir.

Bulgaristan vizesi alma aşamaları

Aşağıda belirttiğimiz 4 adımı kusursuz bir şekilde yapmanız durumunda Bulgaristan vizesi alırsınız. Vizenizi aldıktan sonra Bulgaristan’a seyahatinize başlayabilirsiniz.

ADIM 1 – Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Alma
Bulgaristan vizesi almanın ilk adımı Bulgaristan Konsolosluğu randevu almaktır. Bulgaristan Konsolosluğu randevu hattı şahsi kişilere kesinlikle çalışmamaktadır. Bu yüzden Bulgaristan Konsolosluğu randevu almak için konsoloslukların yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezlerine başvurmanız gerekmektedir. Bulgaristan konsolosluğu randevu almak için 0212 516 7067 , 0212 516 7068 numaralı hattı arayarak resmi akredite acentemizden randevu talep edebilirsiniz.

ADIM 2 – Başvuru Merkezinin Belirttiği Evrakları Toplayın
Bulgaristan konsolosluğu randevu aldığınız başvuru merkezinizden hangi evrakları toplayacağınıza dair bilgiler ve evraklar listesi alın. Evraklarınızı kusursuz bir şekilde toplayın. Başvuru merkezlerinin istediği evraklar acenteden acenteye değişmektedir. Resmi akredite acentemizin evraklarını sitemiz menüsündeki Evraklar bölümü altından ulaşabilir ve rahatlıkla yazdırabilirsiniz.

ADIM 3 – Bekleyin
Bulgaristan Konsolosluğu randevu aldınız, daha sonra başvuru merkezinin istediği bütün evrakları toplayıp teslim ettiyseniz yapmanız gereken sadece beklemek. Başvuru merkezleri yapmış olduğunuz başvuru evraklarını Bulgaristan konsolosluğuna iletmek zorundadır. Evrakların iletilmesinden sonra konsolosluk tarafından inceleme yapılır. Uygun görülmesi halinde vizeniz, pasaportunuzun boş sayfasına basılarak tekrar başvuru merkezi personeline teslim edilmektedir.

ADIM 4 – Başvuru merkezinden vizenizi alın.
Bulgaristan konsolosluğu randevusu aldınız, evraklarınız ile birlikte başvuru merkezine Bulgaristan vizesi başvuru talebinizi yaptıktan sonra beklediniz. Beklemenizden sonra vizeniz çıkıyor ve başvuru merkezleri tarafından aranıyorsunuz. Evet, Bulgaristan vizesini başvuru yaptığınız merkezden alın ve seyahatinize başlayın.

Hatırlatma: Bulgaristan Konsolosluğu, başvuru yaptığınız Bulgaristan vizesi için sınırlı sayıda ikamet günü vermektedir. Lütfen ikamet edeceğiniz gün sayısını vizenizi teslim aldığınızda başvuru yaptığınız vize başvuru merkezinden öğrenin.

İyi seyahatler…