Bulgaristan Konsolosluğu'ndan nasıl randevu alabilirim?

Bu sayfamızda Bulgaristan Konsolosluğu Randevu ve Bulgaristan vizesi işlemleri hakkında güncel bilgiler yer almaktadır. Buradaki bilgiler sürekli güncel tutularak Bulgaristan’a seyahat etmek isteyenler için bir rehber niteliğindedir. Siz de eğer Bulgaristan’a seyahat edecekseniz mutlaka önerilerimize dikkat etmenizi öneririz. Aksi halde havalimanlarında ya da sınır kapılarından içeri alınmadan geri dönerseniz bu sizin için hoş bir durum olmaz. Bu konuda yüksek hassasiyet göstermenizi öneriyoruz.

Bulgaristan Konsolosluğu’ndan randevu almak için mutlaka vize işlemleri yapan bir Bulgaristan vize acentesi ile anlaşmanız gerekmektedir. Çünkü Bulgaristan Konsolosluğu şu anda şahsi olarak randevu ve vize başvurusu kabul etmemektedir. Bu durum ise şahsi başvurular yapan kişilerin belgelerini eksik toplaması olarak açıklandı. Eğer Bulgaristan Konsolosluğu’ndan randevu almak istiyorsanız önerdiğimiz bir firma var. VizeDestek ekibi sizlere isterseniz Bulgaristan Konsolosluğu’ndan randevu alıyor. Dilerseniz de sizin yerinize siz kafanızı hiç yormadan Bulgaristan vizesi başvurusu gerçekleştiriyor. Sizin yapmanız gereken sadece Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar listesinden belgeleri toplamak ve firmaya iletmek.
Firmanın resmi sayfasına gitmek için vizedestek.com internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

reklam2 Bulgaristan Konsolosluğundan nasıl randevu alınır?

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Alma İşlemi

Bulgaristan Konsolosluğu’ndan randevu almak artık eskisi gibi zor değil. Daha önce aşırı derecede belge isteyen Bulgaristan Konsolosluğu şimdi çok az sayıda belge istemektedir. Bu yüzden başvuru yapan kişilerin Bulgaristan Vizesi almaları %95 gibi görünüyor. Eğer Bulgaristan vizesi belgelerinizi eksiksiz toparladıysanız hemen Randevu hattımızı arayarak randevu talep edin. Bulgaristan konsolosluğu Randevu Hattı sürekli olarak sizlere hizmet vermektedir. Mesai saatleri içerinde arama yaparsanız daha hızlı yanıt alırsınız

Bulgaristan Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin mutalaka geçerli pasaportu olması gerekmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaportunuz var ise Bulgaristan vizesi için gerekli olan diğer evrakları toplayarak bir Bulgaristan vizesi acentesine başvurunuz. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Yeşil Pasaport, Siyah Pasaport veya Gri Pasaport sahibiyseniz, Bulgaristan vizesi almanıza gerek yoktur. Bulgaristan’a direk geçiş yapabilirsiniz. Yalnız bu pasaporta sahip kişilerde en fazla 90 gün ikamet edebilirler.

Bulgaristan vize acentelerine başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Bu firmaların Akredite acente olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca Bulgaristan vizesi başvurunuzda Bulgaristan Konsolosluğu’nun gerek duyması halinde Bulgaristan vizesi acentesi ile birlikte sizin de başvurmanız gerekebilir.

Bulgaristan Vizesi ve Schengen hakkında önemli bilgiler

Bulgaristan vizesi alırken mutlaka bilmeniz gereken önemli hususlar vardır. Bulgaristan 2007 yılından beri Avrupa Birliği’ne üye olmuş bir ülkedir. Ancan Bulgaristan Schengen ülkeleri arasında değildir. Bu yüzden Bulgaristan vizesi alan kişiler kesinlikle Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine geçiş yapamazlar. Fakat pasaportunuzda güncel Schengen vizesi var ise ek olarak yeni bir Bulgaristan vizesi almak zorunda değilsiniz. Yani pasaportunuzdaki güncen Schengen vizesi ile Bulgaristan’a geçiş yapabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi sadece Bulgaristan seyahatleriniz için geçerlidir. Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine üye olan ülkelere geçiş yapamazsınız!

 

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Hattı