Bulgaristan Schengen Mi? Şengen Vizesi ile Bulgaristan'a girilir mi?

Takipçilerimizden tarafımıza sıkça iletilen sorulardan birisi olan Bulgaristan Schengen mi? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Sorumuz alt kısımda yer alıyor.  Tarafımıza sorulan soruların cevaplarını sizlere elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyor ve web sitemize yüklüyoruz. Soru kırmızı renkte belirtilmiştir. Sorunun cevabı ise yeşil renkte kutucuk içerisinde belirtilmiştir.

Bulgaristan Schengen ülkesi mi? Bulgaristan vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapabilir miyim?

Hayır. Bulgaristan Schengen Değildir. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan’a girişte mutlaka Bulgaristan vizesi almak zorundadır. Bulgaristan vizesini alan kişiler kesinlikle Schengen ülkelerine giremez. Fakat Schengen Vizesi alan kişiler Bulgaristan’a seyahat edebilir ve ikamet edebilmektedir. Bulgaristan 2007 yılında resmi olarak Avrupa Birliği ülkeleri arasına girmiştir. Ancak hala Schengen ülkeleri arasına girmemiştir. Bu yüzden şengen ülkelerine giriş yapacaksanız mutlaka şengen vizesi almanız gerekiyor.

 

Bulgaristan Vizesi Hakkında Bilgilendirme

Sevgili takipçilerimiz, bu kısa notu sizlere yazma gereği duyduk. Bulgaristan vizesi alabilmeniz için mutlaka konsolosluklara başvurmanız gerekmektedir. Bulgaristan konsoloslukları çok sayıda yapılan yanlış başvurulardan dolayı artık şahsi başvuruları kabul etmemektedir. Bu yüzden Bulgaristan konsolosluğuna başvururken mutlaka bir akredite acentesine başvurmanız gerekiyor. Bunun sonucunda vize başvuru acentesi ile yapacağınız bulgaristan vizesi başvurusu sonucunda vizenizi alabilirsiniz. Hiç bir acente sizlere kesinlikle %100 garantili vize hizmeti verememektedir. Bu hizmeti veren firmalara kesinlikle güvenilmemelidir.