Bulgaristan Vatandaşlığını Geri Kazanma Nereden Yol İzlenebilir Ve Gerekli Liste Ve Dilekçeler

Bulgaristan Vatandaşlığını Geri Kazanma Nereden Yol İzlenebilir Ve Gerekli Liste Ve Dilekçeler
Eski göçmen ve ya vatandaşlığını kaybetmiş eski göçmenleri izlemesi gereken yol. Bulgaristan vatandaşlığını geri kazanma Bulgaristan adalet bakanlığı tarafından yapılmaktadır.
Bulgar vatandaşlığını geri kazanması için Gerekli listeler ve dilekçeler örnekleri
1.Dilekçe-Bulgarca ve kişi tarafından doldurulacaktır. Ek:1 Bulgar Vatandaşlık Yasa’sının 5’ci bölüm genelgesinin uygulanması için alınan Karara göre 19 Şubat 1999 Bulgar Vatandaşlık Yasası göre
2. Doğum belgesinin bir kopyası veya ilgili Bulgar veya yabancı yetkili makam tarafından verilen bir yinelenen doğum belgesi
3. İçişleri Bakanlığınından sertifika(belge) Bulgaristan’da sürekli veya uzun süreli oturma izni. Bu sürekli ve uzun süreli oturum izini en az beş yıl olmalıdır ve dilekçede belirtmelidir tarih ve verilme nedeni.
4. Başvuru sahibinin bulunduğu ülkeden adli sicil belgesi yerel otoriteler yetkili kurum tarafından alınan belge. Bulgar vatandaşlığı üzerinde işlemler için verildiği ibaresi de olmalı.
5. Başvuru sahibinin bulunduğu ülkeden savcılıktan temiz kadı
6. Kişinin bir iş veya hizmet sözleşmesi veya ilgili vergi dairesine çalışan işverenden Belgesi önceki yıla ve zorunlu katkıların olduğunu belgeleyen bir belge için gelir beyan.
7. Bulgar dilinin bildiği Belge, Bulgaristan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı verilen belge (ortaokul, lise, kolej veya üniversite) eğitim tamamlanmış düzeyi diploma noter tasdik edilmiş.
8. Sağlık belgesi ikamet ve (yaşadığı) yerleşim bölgesinden sağlık kurumu tarafından belge.Kişinin bulaşıcı ve enfeksiyon hastalıklardan taşımadığına dair belgele.
9.Beyan formu
10. isimlerin değişikliği var ise (isim denklik) belgeleyen resmi belge
11. Özgeçmişi
12. Güncel vesikalık fotoğraf – 1 ad.
13. Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi.
14.Adalet Bakanlığı adına ödenmiş 100 leva ücret makbuz hesap numarası.
BIC BG09 BNBG 9661 3000 1737 01: BNBG BGSD.
15. Başvuru sahibi yabancı makamlık tan vatandaşlıktan serbest bırakıldı alakası Belge. Böyle bir belge yoksa, Adalet Bakanlığından Vatandaşlık Konseyi onayladığı dair bir mesajı yazısı.

aşağıdaki adresten ayrıntılı bilgi Ve dilekçeleri indirebilirsiniz:
http://www.justice.government.bg/76/