Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vizesi evrakları arasında mutlaka bulundurmanız gereken Bulgaristan Konsolosluğu‘nun istediği vize başvuru formu hakkında kısa bilgiler verdik.

Bulgaristan vize formu, Bulgaristan vizesi alırken toplamanız gereken evraklardan birisidir. Bulgaristan vize başvuru formu, konsolosluğun sizin hakkınızda bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. Bu sayede Bulgaristan Konsolosluğu’ndan daha kolay Bulgaristan Vizesi alabilmektesiniz. Bulgaristan vize başvuru formu konsolosluk tarafından hazırlanmış olan resmi bir evraktır. Bu yüzden benzeri yada içeriklerle oynanmış belgeler kabul edilmemektedir. Siz takipçilerimize vereceğimiz öneri ise Bulgaristan Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu Bulgaristan vizesi formunu konsolosluklardan yada resmi akredite acentelerinden temin etmenizdir. Aksi halde yanlış bir işlem sonucu başvurunuz kabul edilmeyebilir.

Bulgaristan vize başvuru formunu doldururken kesinlikle gerçek bilgiler girmeniz gerekmektedir. Çünkü Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan vizesi başvuru sahibi hakkında detaylı bilgilere bu formdan ulaşmaktadır. Uyumsuz ve gerçek ile alakası olmayan bilgiler girmeniz doğrultusunda form kesinlikle kabul edilmeyip, başvurunuz kabul edilmeyecektir. Lütfen Bulgaristan vizesi başvuru formunu resmi bir akredite acentesi ile birlikte doldurunuz.

DİKKAT! GİRECEĞİNİZ YANLIŞ BİLGİLER SİZE CEZA ALDIRTABİLİR!

Bulgaristan vize başvuru formu uluslararası geçerliliği olan resmi bir evraktır. Amacına ve gerçek bilgiler ile doldurulmalıdır. Verilen sahte bilgilerin suç unsuru olacağını kesinlikle unutmamalısınız. Bulgaristan vize başvuru formunu sahte bilgiler ile dolduran kişiler Konsolosluk tarafından cezalandırılır. Gerçek bilgilerin dışında bilgiler girilmesi, vizenizin yanması, ülkeye giriş ve çıkışların zorlaşması ve para cezası almanıza neden olacaktır.

Bulgaristan vize başvuru formu doldururken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ?

  • Bulgaristan konsolosluğu yada Bulgaristan Konsolosluğu resmi akredite acentalarından aldığınız başvuru formunu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurmanız gerekmektedir.
  • Bulgaristan vize formunu doldurma sırasında tükenmez kalem kullanmalısınız.
  • Bulgaristan vize formunu doldurma sırasında büyük harflerle doldurmanız önerilmektedir. Örneğin İsminiz ve soyisminiz Merve Akın ise tamamı büyük olan MERVE AKIN olarak girmeniz önerilmektedir.
  • Bilgiler kesinlikle gerçek bilgiler ile doldurulması gerekmektedir.
  • Konsolosluğun istediği ölçülerde olan 35×45 mm biometrik fotoğrafınızı fotoğraf kutusuna yapıştırmanız gerekmektedir.
  • Bulgaristan vize başvuru formunun en altında 48. alanda bulunan İMZA bölümünü imzalayarak form doldurma işlemlerinizi bitirebilirsiniz.
  • Bulgaristan vize başvuru formuna imza atarken dikkat etmeniz gerekmektedir. İmzanızın pasaportunuzdaki imzanız ile eşleşmesi gerekmektedir. Bulgaristan vizesi işlemleri sırasında birbiriyle eşleşmeyen imzalar kullanan kişilere kesinlikle vize verilmemektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu’nun istediği Bulgaristan Vize Başvuru formu nereden alınır?

Bulgaristan vize başvuru formunu temin ederken çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı web sitelerindeki Bulgaristan vize başvuru formları ile başvuru yapan kişilerin vizesi kabul edilmemektedir. Bu yüzden başvuru formunu Resmi akredite acentalarından, web sitemizden ve Bulgaristan konsolosluğu resmi web sitesinden indirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak Bulgaristan vize başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bulgaristan vize başvuru formu indir

Aşağıdaki İNDİR butonuna basarak Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan vize başvuru formunu indirebilirsiniz.

bulgaristan vizesi basvuru formu Bulgaristan Vize Başvuru Formu