Bulgaristan vizesi gerekli mi?

Bulgaristan vizesi gerekli mi? Bulgaristan vizesiz giriş şartları nelerdir? Bu gibi sorulara bu yazımızda cevap bulacağız. Bulgaristan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Bulgaristan vizesi istemektedir. Türkiye ile Bulgaristan arasında yapılan sözleşmede iki ülkenin yabancı vatandaşları ülkelere giriş yaparken vize alması gerekmektedir.

Bulgaristan vizesi zorunlu. Peki Bulgaristan vizesi almak için neler yapacağız? Kaç çeşit Bulgaristan vizesi var. Size en uygun olan Bulgaristan vizesi kategorisi hangisi? Bu Bulgaristan vizesi kategorisinin ücretleri ne kadar? bütün bu sorulara yanıt vereceğiz merak etmeyin.

Bulgaristan vizesi almak için neler yapılır?

Bulgaristan vizesi almak için ilk olarak gidiş amacınızı belirtmeniz gerekiyor. Gidiş amaçları Bulgaristan’da kalacağınız günü baz alarak hesaplanmaktadır. Örneğin 15 günden az bir süre Bulgaristan’da kalacaksanız Bulgaristan turistik vize almanız gerekiyor. 15 – 90 gün arasında kalacaksanız Bulgaristan ticari vize almanız gerekiyor. Seyahat amacınızı belirttikten sonra gerekli Bulgaristan vizesi evrakları toplamanız gerekiyor. Evraklar listesine sitemizin Evraklar menüsü altında ulaşabilirsiniz.

Evrakları topladıktan sonra tarafımıza başvuru yapıyorsunuz ve vize başvuru sürecinizi böylelikle başlatmış oluyorsunuz.

Kaç çeşit Bulgaristan vizesi var? Bulgaristan vizesi çeşitleri nelerdir?

Bulgaristan vizesi çeşitleri vatandaşların seyahat amacına göre çoğalmaktadır. 4 ana Bulgaristan vizesi kategorisi bulunmaktadır. Bunlar;

Bu kategorileri tek tek daha önceki yazılarımızda anlattığımız için sadece bağlantı veriyoruz. Yazının üzerine tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Size en uygun Bulgaristan vizesi hangisi?

Bu sorunun yanıtını bulmak için ilk olarak kendinize:”Bulgaristan’da kaç gün kalacağım” sorusunu sormanız gerekiyor. Eğer kendinize verdiğiniz cevap;

  • 0 – 15 gün arası ise Bulgaristan Turistik Vizesi
  • 15 -90 gün arası ise Bulgaristan Ticari Vizesi
  • 90 günden fazla Akraba ziyareti ise – Özel ziyaret amaçlı Bulgaristan vizesi
  • Sadece Bulgaristan’dan başka bir ülkeye geçiş yapacaksanız 1 günlük Transit vize almanız gerekmektedir.

Bulgaristan vizesi ücretleri ne kadar?

Bulgaristan vizesi ücretleri kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Fiyat konusunda detaylı bilgi için Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Yardım Hattı: 0212 516 7067 , 0212 516 7068 numaralı Berhel ekibini arayarak ücret bilgisi alabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan vizesinin çıkış süreci ortalama 5 iş günü içerisindedir. Bulgaristan Konsolosluğu gerek gördüğünde bu süreyi uzatabilir veya azaltabilir.