Bulgaristan'a Schengen vizesi ile giriş yapacakların dikkatine!

Günceleme:
Bulgaristan’a bir seyahat mi gerçekleştireceksiniz? Ve bu seyahatinizde Schengen vizesi mi kullanacaksınız? Eğer cevabınız evet ise bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Daha önce web sitemiz üzerinden Schengen vizesi olan kişilerin exstra olarak Bulgaristan vizesi almasına gerek duymadığını söylemiştik. Ayrıca Bulgaristan Schengen mi? yazımızı okumanızı da öneriyoruz.

Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapacak kişilerin bir husus hakkında mutlaka dikkat etmeleri gerekmektedir. Schengen vizesi sahibi kişilerin  Bulgaristan vizesi almasına gerek yoktur. Ancak Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilmek için önemli bir konu bulunuyor.

Çok girişli (Multi ) Schengen vizesiyle Bulgaristan’a giriş yapılabilir mi merak edenler?
Çok girişli (Multi) Schengen vizesiyle Bulgaristan’a giriş yamak mümkün tabi ki de sadece çok girişli vize için geçerlidir.Çok girişli(multi) vize dışında normal turistik vize ile giriş kesinlikle yapılmaz mutlaka yola çıkmadan önce Bulgaristan vizesi almak zorundasınız.

Eğer Schengen vizesini ilk defa kullanacaksanız, Bulgaristan’a seyahatinize mutlaka Schengen vizesi aldığınız ülkeden seyahat etmeniz gerekmektedir. Schengen vize rejimi, Şengen vizesini ilk defa kullanırken vizenin alındığı ülkeden seyahate başlama zorunluluğu getirmiştir. Daha sade bir dil ile açıklayacak olursak Fransa temsilcilikleri (Konsolosluk, büyükelçilik vs.) aracılığıyla alınmış şengen vizesi ile önce Fransa’ya giriş yapıp buradan Bulgaristan’a geçiş yapabilirsiniz. Eğer Türkiye’den Schengen vizesi almışsanız Türkiye’den direk olarak Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport sahipli kişilerin, Bulgaristan seyahatleri öncesi mutlaka Bulgaristan konsolosluğu randevu alarak, Bulgaristan vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Bulgaristan, vizesiz seyahatlere kesinlikle izin vermemektedir.