Kanada, Romanya ve Bulgaristan vatandaşları için vizeyi kaldırdı...

1 Aralık 2017’den itibaren Romanya ve Bulgaristan’daki tüm vatandaşlar, vizesiz Kanada’ya kısa süreli geziler düzenleyebilecek.
1 Aralık 2017, Bulgaristan ve Romanya vatandaşları için Kanada ile vizesiz rejime geçildi. İlgili mesaj, Avrupa Komisyonu’nun web sitesinde yayınlanmaktadır.
Bu karar Kanada tarafından karşılandı, birçok Avrupa politikacılar – Bölgesel Politika Corina Cretu, dijital ekonomi için Komiseri ve toplum Maria Gabriel ve diğerleri için Göç, Vatandaşlık ve İçişleri Dimitris Avramopulos,
Korina Kretsu, özellikle şunları söyledi: “Bu Rumen ve Bulgar vatandaşları için harika bir haber ve bu Cuma [01/12/2017] arasında vize için başvurma zorunluluğu olmaksızın Kanada’ya seyahat edebilecekler. Romanya, Bulgaristan, Kanada ve AB arasında mükemmel ekip çalışması. ” Romen ve Bulgar vatandaşlarının artık Kanada’ya seyahat için Geçici Vize vizesine ihtiyaçları yok. Bununla birlikte, diğer vizesiz yolcu gibi, havayoluyla Kanada’ya giden tüm Romanya ve Bulgar vatandaşları, Kanada’ya yapılacak bir uçuşa inmeden önce bir elektronik seyahat iznini (ETA) almak zorunda kalacaklardır. Bu, Kanada’ya veya Kanada’ya uçan tüm Romanya ve Bulgar vatandaşları için geçerlidir. Halihazırda geçerli bir Kanada vizesi olan Rumenler ve Bulgarlar, geçerlilik süresinin sona ermesinden önce Kanada’yı seyahat veya transit geçiş için kullanmaya devam edebilir ve yeni bir eTA için başvurmak zorunda değildirler.