Kısa Süreli Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi hakkındaki bilgilendirme yazılarımızı paylaşmaya devam ediyoruz. Bilindiği üzere Bulgaristan, Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo Pasaport) sahipli vatandaşlardan Bulgaristan vizesi talep etmektedir. Bu yüzden Bulgaristan’a seyahat etmeden önce mutlaka Bulgaristan Konsolosluğundan randevu alarak Bulgaristan vizesi çıkartmanız gerekmektedir.

Bu yazımızda kısa süreli Bulgaristan vizesi için gerekli bilgilendirmeyi sağlayacağız. Bulgaristan B vize Bulgaristan C vize dedikleri kısa süreli Bulgaristan vizesidir. Kısa süreli Bulgaristan vizesi ile (B ve C vize) maksimum 90 gün ikamet edebilirsiniz. Buna kısa süreli Bulgaristan vizesi denilmektedir.

Kısa süreli Bulgaristan vizesi ile Bulgaristan’da en fazla 90 gün kalabilirsiniz.

Kısa süreli Bulgaristan vizesi kendi içerisinde çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Bulgaristan’a seyahat etmeden önce mutlaka seyahat amacınızı belirlemeniz gerekiyor. Seyahat amaçlarınız aşağıdaki başlıklardan birisi olmalıdır.

  • Turizm amaçlı Bulgaristan vizesi
  • Ticari amaçlı (iş gezisi) Bulgaristan vizesi
  • Aile veya Arkadaş Ziyareti amaçlı Bulgaristan vizesi
  • Transit amaçlı Bulgaristan vizesi

Turizm Amaçlı Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik amaçlı Bulgaristan vizesi, Bulgaristan vatandaşı olmayan kişiler için sınırlı bir sürede Bulgaristan’a seyahat etmesine olanak sağlıyor. Turizm amaçlı Bulgaristan vizesi almak, resmi bir seyahat acentesi ile bir gezi düzenlemek yada kendi özel olarak Bulgaristana turistik bir gezi yapacak olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Turizm amaçlı Bulgaristan vizesi en fazla 15 günlük verilmektedir.

Turistik Bulgaristan vizesi ücretleri başvuruya göre değişmektedir. Turistik Bulgaristan vize ücreti tam olarak öğrenebilmek için randevu hattından bizleri arayıp öğrenebilirsiniz. 0212 516 7067 Bulgaristan konsolosluğu randevu hattını hemen arayın Bulgaristan vize ücreti hakkında bilgi alın.

Turistik amaçlı Bulgaristan vizesi evrakları; Başvuru formu, pasaport, biometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka hesap dökümanı. Bu belgeleri bize ulaştırmanız durumunda sizlere Bulgaristan vizesi çıkartıyoruz.

Turistik amaçlı Bulgaristan vizesinin onayı tamamen Bulgaristan Konsolosluğunun yegane takdirine kalmıştır. Lütfen bu konuyu göz önüne alarak başvurunuzu yapın.

 

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Turizm amaçlı Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Turizm amaçlı Bulgaristan vizesi evrakları nelerdir?

Ticari amaçlı Bulgaristan vizesi nasıl alınır ?

Ticari amaçlı Bulgaristan vizesi, turistik Bulgaristan vizesine göre daha uzun süreli verilmektedir. Ticari amaçlı Bulgaristan vizesi, sınırlı bir süre içerisinde Bulgaristan’da ticari amaçlı gitmek isteyen kişilere verilmektedir. Ticari amaçlı Bulgaristan vizesine başvuru yapan kişiler, bu vize kategorisi için faaliyet belgelerini göstermek zorundadır. Ayrıca Bulgaristan Konsolosluğu kişi hakkında ek belgeler de talep edebilmektedir.

Ticari amaçlı Bulgaristan vizesi evrakları;Başvuru formu, pasaport, biometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka hesap dökümanı, davetiye, iş belgeleri. Gerekli evrakları tarafımıza ulaştırmanız durumunda sizlere hızlı, güvenilir bir şekilde Bulgaristan vizesi çıkartıyoruz.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz:

Ticari Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Ticari Bulgaristan vizesi evrakları nelerdir?

Aile veya arkadaş ziyareti amaçlı Bulgaristan vizesi nasıl alınır?

Özel ziyaret amaçlı Bulgaristan vizesi, Bulgaristan vatandaşı olmayan kişiler için sınırlı biz süre içinde Bulgaristan’da ikamete izin vermek amacıyla verilmektedir. Bu kategorideki vize türünü alabilmek için Bulgaristan’da mutlaka aileniz, akrabanız veya arkadaşlarınız bulunması gerekmektedir. Bu vize kategorisi için Bulgaristan Konsolosluğu davetiye mektubu istemektedir. Bunun için mutlaka tanıdıklarınızdan davetiye istemelisiniz.

Bulgaristan konsolosluğu gerek görmesi halinde başvuru yapan kişiden ek belgeler de talep edebilmektedir. Vizenin çıkıp çıkmaması tamamen Bulgaristan konsolosluğuna kalmıştır. Hiç bir acente %100 garantili vize hizmeti verememektedir. Veren firmalara hiçbir şekilde itibar etmeyiniz.

 

Özel ziyaret amaçlı Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar; Başvuru formu, pasaport, biometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, banka hesap dökümanı, davetiye. Belgeleri tarafımıza ulaştığında kısa süre içerisinde başvurunuz yapılır ve vizeniz teslim edilir.

Bu vize kategorisi için ayrıntılı bilgilere aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Aile ziyareti için Bulgaristan vizesi evrakları nelerdir?

Kısa süreli Bulgaristan vizesi, Bulgaristan’a 90 günü aşmayacak seyahatler için tercih edilmektedir. 90 günden uzun süreli bir seyahat yapacaksanız mutlaka Uzun süreli Bulgaristan vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Schengen vizesi almış bir kişi Bulgaristan vizesi almak zorunda değildir. Bunun için Schengen vizenizin süresine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki Schengen ülkelerine herhangi bir vize almışsanız ekstra Bulgaristan vizesi almanıza gerek yoktur.

* Schengen Ülkeleri Listesi: Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, İspanya, Finlandya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Luksemburg, Malta, Norveç, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç, İsviçre, Çek Cumhuriyeti.