Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Sevgili takipçilerimiz, sizin gibi değerli müşterilerimizin tarafımıza telefon, eposta iletişim araçlarından gönderdikleri ve Bulgaristan konsolosluğu randevu, Bulgaristan Konsolosluğu ve Bulgaristan vizesi hakkında sıkça sorulan soruların yanıtını web sitemizde de yer verdik. Aradığınız sorunun cevabı burada yoksa hemen 0212 516 7067 , 0212 516 7068 çağrı merkezi hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bulgaristan Başkonsolosluğu ya da Bulgaristan Konsolosluğu, şahsi başvuruları kabul etmemektedir. Bunun nedeni ise çok sayıda yapılan yanlış başvurular ve bu yanlış başvurular sonucu ortaya çıkan Bulgaristan vizesi redleri , hatalı form doldurmaları ve sahte bilgiler. Bulgaristan konsolosluğu bu sorunu ortadan kaldırmak için şahsi başvuruları kapatmıştır. Bu yüzden Bulgaristan konsolosluğu ile çalışan resmi akretide acenteleri ile çalışmanız gerekmektedir. Bulgaristan konsolosluğundan randevu almak, Bulgaristan vizesi çıkarmak, Bulgaristan vatandaşlık işlemleri yapmak, Bulgaristan pasaport işlemleri yapmak istiyorsanız; Resmi akredite acentesi olan VİZEDESTEK ekibine yani bizlere başvurabilirsiniz. Hemen 0212 516 7067 , 0212 516 7668 Bulgaristan Konsolosluğu Randevu bilgi hattından arayarak detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hayır. Bulgaristan vizesi işlemleriniz bittiğinde sizleri telefon aracılığıyla ararız ve haberdar ederiz. Siz hiçbir randevu almadan ve Bulgaristan konsolosluğu randevu ücreti ödemeden Bulgaristan vize merkezi ofisimize uğrayarak sıra beklemeden, randevu talebi yapmadan kısa sürede çıkan Bulgaristan vizesini teslim alabilirsiniz. Vizenizi alacak kadar vaktiniz yok ise anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile birlikte evraklarınızı ve Bulgaristan vizenizi sizlerin evine kadar gönderiyoruz.

Web sitemizden ihtiyacınız olan Bulgaristan vizesi kategorileri yer almaktadır. Bu kategorilerden birini seçerek gerekli evrakları ve Bulgaristan vizesi türleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi için gerekli evrakları toplarken güvenilir adreslerden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Yanlış evrakların toplanması sizlere zaman kaybı yaşatacaktır. Bunun yanında zamanınızdan da olacaksınız. Evrakların Bulgaristan Konsolosluğu için uygun evraklar olmasına dikkat ediniz.

Bulgaristan ülkesi karşılıklı olarak imzalamış olduğu vize anlaşması sonucu anlaştığı ülke vatandaşlarından Bulgaristan vizesi talep etmemektedir. Yalnız vizesiz seyahatler kısa dönem için geçerlidir. Uzun dönem kalacak olan başka ülke vatandaşları Bulgaristan vizesi almak zorundadırlar.

Bulgaristan turistik vize başvurusu yapan kişiler Bulgaristan vizelerini alıp Bulgaristan’a giriş yaptıktan sonra en fazla 1 ay (30 gün) kalabilmektedir.

Bulgaristan ticari vize başvurusu yapan kişiler Bulgaristan vizesini aldıkdan sonra Bulgaristan’a giriş yapabilir. Bu girişten sonra en fazla 90 gün içerisinde ülkeden çıkmak zorundadırlar.

Ekspress vize Bulgaristan’a acil durumlarda ziyaret etmek için sunulan bir hizmettir. Normalde 8 -10 iş günü içerisinde çıkan Standart Bulgaristan vizesi Ekspress vize hizmeti ile 1 – 3 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Böylelikle acil durumlarda (vefat, acil ziyaret) ekspress vize hizmetlerinden faydalanılabilir. Ekspress vize hizmetinden tüm vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Bulgaristan turistik vize evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “TURİSTİK AMAÇLI BULGARİSTAN VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Bulgaristan turistik vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “EVRAKLARI YAZDIR” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek için buraya tıklayın.

Bulgaristan ticari vize evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “TİCARİ AMAÇLI BULGARİSTAN VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Bulgaristan ticari vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “EVRAKLARI YAZDIR” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek için buraya tıklayın.

Bulgaristan transit vize evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “TRANSİT AMAÇLI BULGARİSTAN VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Bulgaristan transit vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “Gerekli Evrakları Yazdır” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek için buraya tıklayın.

Bulgaristan özel amaçlı akraba ziyareti vizesi, sadece Bulgaristan’da akrabası olan vatandaşlar için geçerlidir. Bulgaristan konsolosluğu Bulgaristan’da ikamet eden akrabanızdan davetiye mektubu talep edecektir. Bulgaristan özel amaçlı akraba ziyareti vizesi evrakları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için web sitemiz üzerindeki Evraklar menüsüne tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçim listesinden “ÖZEL ZİYARET AMAÇLI BULGARİSTAN VİZESİ EVRAKLARI” bölümüne tıklayın. Karşınıza Bulgaristan transit vize için gerekli evraklar listesi çıkacaktır. Bu sayfadan “Gerekli Evrakları Yazdır” butonuna tıklayarak evrakların listesini çıktı olarak alabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Sayfaya direk ulaşabilmek için buraya tıklayın.

Uçak biletini VizeDestek ekibinden alan müşterilerimize Bulgaristan vizesi için büyük indirimler sağlıyoruz.Ayrıntılı bilgiler hakkında detaylı bilgiler için bizleri araya bilirsiniz.

Web sitemizin en üst menüsünde bulunan Randevu al adresine tıklayın. Karşınıza çıkacak olan bilgileri eksiksiz olarak doldurarak Randevu Al butonuna tıklayınız. Bilgileriniz doğru ise randevu isteğiniz tarafımıza ulaşacaktır. Kısa sürede sizlere dönüş sağlanacaktır.© Copyright BulgaristanKonsoloslugu.EU