Bulgaristan Turistik Yerler:Varna

Varna şehri, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında olan bir şehirdir. Bulgaristan ülkesinin en büyük limanına sahip olan Varna’nın en önemli geçim kaynağı turizm ve limancılıktır.  Zlatni Pjasǎci kum plajı ile Aziz Konstantin ve Elena gibi önemli plajları olan Varna’ya yıl içerisinde çok sayıda turist gitmektedir.

Varna Türkiye’nin Bayburt ilini kardeş şehir olarak ilan etmiştir. Bayburt’un yanında Aalborg, Rotterdam, Kharkiv, Akabe, Odessa, Malmö, Turku, Miami, Kiel, Pire, Memphis, Amsterdam, Washington ve Hamburg Varna’nın kardeş şehirleridir.

3.818 km2  yüzölçümüne sahip olan Varna’nın nüfusu 462.013 olarak açıklanmıştır. Bulgaristan’ın en popüler şehri olan bu kent her yaz turist akınına uğramaktadır. Bu yüzden her yaz genellikle şehir nüfusunun 4 katına kadar çıkmaktadır.

Varna’da gidebileceğiniz turistik yerler

  • Varna Archaeological Museum
  • Aladja Manastırı
  • Euxinograd
  • Dormition of the Mother of God Cathedral, Varna
  • Bulgarian torpedo boat Drazki
  • Varna Aquarium
  • Varna Gölü

Bunların yanında sayısız tarihi eser ve güzelliklere sahip olan Varna’yı yerinde görmek için hemen Bulgaristan’a uğrayın.

Bulgaristan’a gitmeye karar verdiyseniz dikkat!

Bulgaristan’a gitmeye karar verdiyseniz burayı mutlaka dikkate almanız gerekiyor. Çünkü Bulgaristan, Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipli vatandaşlardan Bulgaristan vizesi istemektedir. Yani Bulgaristan seyahatinizden önce mutlaka Bulgaristan vizesi almanız gerekiyor.

Bulgaristan vizesi nasıl alınır ?

Bulgaristan vizesi almak için ilk olarak Bulgaristan Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekmektedir. Bulgaristan konsolosluğu şahsi kişilere randevu vermemektedir. Bu yüzden Bulgaristan konsolosluğu ile çalışan resmi akredite acentelerinden danışmanlık hizmeti almalısınız. Bizim size tavsiye edeceğimiz resmi akredite acentesi VizeDestek (Berhel Turizm) ekibidir. Bu firmaya başvurarak sizlerde en hızlı ve kolay bir şekilde Bulgaristan vizesi alabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü soruyu 0212 516 7067 Vize Destek çağrı merkezi numarasını arayınız.

Vize Destek Web Sitesi : http://vizedestek.com – vize hizmetleri